Rumunsko, Makedonie, Bosna – čundr 2017

Rumunsko, Makedonie, Bosna – čundr 2017

2 kamarádi – Tomáš a Ondra, 2 naprosto rozdílné motorky, 10 států, 14 dní, 4500 km a 1 společný cíl – procestovat jihovýchodní část Evropy, navštívit vyhlášené motorkářské cesty v Rumunsku, podívat se ke krvavému jezeru Geamana, objet jezero Kozjak v Makedonii, vykoupat se v Kravica vodopádech, navštívit město Mostar, pokud možno se v Bosně nepotkat s žádnou minou a v pořádku se nakonec vrátit domů.

Chcete vědět víc? Rád se s vámi podělím o zážitky, fotografie i mapky cest. Pojďme na to. 🙂

mapa cundr 2017

Itinerář trasy

Cesta byla naplánována na 14 dní (víc prostě nešlo) a vedla přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Makedonii, Albánii, Černou horu, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Slovensko. Celkem cca 4,500 km. Hlavní cíle cesty:

Slovensko – Telgártská smyčka a Chmarošský viadukt

Rumunsko – Transfagarasan, Transalpina, lom a „krvavé jezero“ Geamana, Salina Turda

Makedonie – jezero Kozjak

Bosna – vodopády Kravica, město Mostar, opuštěné letiště Željava

Dopředu jsem neplánovali ani nerezervovali žádné ubytování, vše jsme řešili až na místě. Ono je to tak nejlepší, člověk alespoň není vázán přesným plánem a cesta má i trošku dobrodružnější nádech, i když cestujete vlastně civilizovanou Evropou.

Motorky

Na cestu jsem se chystali na dvou naprosto odlišných motorkách – BMW R1200GS z roku 2004 a Honda Hornet 600 z roku 2002. Cestu jsme se tak snažili trošku podřídit tomu, že Hornet není úplně motorka do terénu – což se později vůbec nepotvrdilo a je to pěknej teréňák! 🙂

Naše motorky na cestu – BMW R1200GS a Honda Hornet 600

Příprava na cestu

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *