ČR – Slovensko – lom Šútovo

ČR – Slovensko – lom Šútovo

Den první – odjezd

První den jsme měli za cíl trošku zajet mé nové pneumatiky na motorce a hlavně nepřepálit začátek! 🙂 Naplánováno bylo cca 331 km.

trasa 1. den čundr 2017

Sraz jsme měli v 9:00 na benzince v Hradci Králové. Už se známe, takže domluva na 9:00 znamená sraz kolem 9:15. Dorazil jsem tedy v tento čas na určené místo a Tomáš s Hornetem nikde. Postávala zde partička jiných motorkářů, kteří se chystali na 3 denní čundr na Slovensko, tak jsem si zatím krátil čas pokecem s nima. Také čekali na posledního opozdilce do party. Kolem 9:35 si to přihasili jak jejich opozdilec, tak i Tomáš.

Ještě natankovat, zkontrolovat nafouknutí pneumatik a jedeeeeem!

Tomáš ještě chtěl po cestě koupit palivo do svého lihového vařiče, protože měl jen pár kostek. Zastavili jsme tedy v Častolovicích v Army shopu, kde Tomáš koupil něco, co snad mohlo být potřebným palivem – pevným lihem. Já ještě dokoupil sadu žárovek – pro jistotu – a už jsme měli snad vše.

Tak nějak jsme si zažili v posledních letech tradici zahájit čundr obědem v Postřelmově na Špici a ani tentokráte jsme tradici neporušili. Vydatný oběd nás lehce uspal, ale museli jsme dál. Venku se stahovala mračna a tak jsme rychle nastartovali s tím, že tomu dešti přece ujedeme. To se nám i dařilo až skoro do cíle cesty. Nějakých 50 km před cílem začalo pršet. No nejsme z cukru, ale když už nás dostala třetí a tentokrát nejvydatnější přeháňka, rozhodl jsem se nahodit nepromok a Tomáš zakrýt tankvak, aby v něm neměl potopu. Nezajeté Mitasky po cca 300km ještě krásně klouzaly, ale s tím jsem počítal.

Do cíle jsme dorazili když přestalo pršet a ukázalo se dokonce i sluníčko. Zastavili jsme u lomu Šútovo a vyrazili na obhlídku situace.

Lom Šútovo – Slovensko

Pár stanů, pár sudů plných odpadků, láhví od alkoholu a podivných osob kolem předpovídalo „zajímavý“ večer. Lom však vypadal krásně, takže jsme zůstali tam a raději se odebrali na druhou stranu lomu, kde nikdo nebyl. Vyhlídli jsme si takové vyvýšené místo pro náš první nocleh a „rozbili“ tábor.

tábor 1. den lom Šútovo – Slovensko

Já ještě využil skvělé vody a sluníčka a skočil jsem si zaplavat. Voda byla fakt parádní, čistá, docela i teplá a skoro nikde nikdo.

Nějakých 50 metrů pod námi byla i hospůdka, tak jsme si ještě večer skočili na jedno nebo dvě točené a šli udělat oheň a něco dobrého k večeři.

Den druhý – Slovensko -> Telgártská smysčka -> Maďarsko (Tokaj)